Wieczór Kolęd - 25 stycznia 2003


    Tradycją stało się organizowanie co roku przez naszą szkołę wieczoru kolęd. Powszechnie znane, lubiane i głęboko zakorzenione w naszej tradycji kolędy sprawiają, że poświęcone im wydarzenia artystyczne przyciągają dużo publiczności. Tak było i tym razem. Wieczór artystyczny, który odbył się 25 stycznia na scenie teatru "Maska" był kolejnym sukcesem nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie.

    Program wieczoru obejmował zarówno wykonanie tradycyjnych kolęd jak i prezentację ciekawych pastorałek a także popularnych piosenek związanych z tematyką świąteczną w opracowaniu na chór prowadzony przez pana Jacka Laskę, orkiestrę pod dyrekcją Antoniego Walawendra, różne zespoły instrumentalne i solistów wokalnych. Stylistyczna różnorodność opracowań poszczególnych pozycji programu pozwoliła zadowolić różnorodne gusty odbiorców.

Ciekawymi i bardzo widowiskowymi prezentacjami były układy choreograficzne tematycznie związane ze świętami wykonane przez dziecięce zespoły rytmiczne prowadzone przez panią Gabrielę Leś.

  

  Utwory muzyczne i tańce przeplatane były poezją i refleksyjnymi tekstami literackimi.

    Cały koncert został zadedykowany Mateuszowi Ciupakowi - uczniowi naszej szkoły, który przechodzi skomplikowane leczenie w jednej z warszawskich klinik. Przed koncertem można było kupić figurki wykonane przez uczennicę Paulinę Zając i panią Halinę Wisz - dochód ze sprzedaży tych figurek został przekazany na leczenie chorego Mateusza.