Jury Program przesłuchań
Wyniki konkursu
O konkursie

 

PROGRAM IV PODKARPACKIEGO KONKURSU DUETÓW FORTEPIANOWYCH     

24 kwietnia 2008

 

Godz. 10.45                Grupa I  -  klasy 2, 3 i 4 Szkół Muzycznych  I stopnia

 

1.

Łucja Potępa

Weronika Potępa

kl. 2 (1999)

kl. 2 (1997)

PSM I st. przy ZSM nr 2 im. W.Kilara w Rzeszowie

naucz. mgr Alicja Staszczyszyn

   I. Berkowicz  - „Walc”

   M. Schmitz - „Trzy miniatury jazzowe”

 

2.

Tomasz Zawadzki

Daniel Aulak

kl. 2 (1998)

kl. 3 (1997)

Szk. Muzyczna  I st im. Br. Rutkowskiego – w Krakowie

naucz. mgr Elżbieta Kuźma

   W. Lutosławski  - „Zasłyszana melodyjka”

   A. Chaczaturian - „Taniec z szablami”

 

3.

Marta Kapustka

Krzysztof Kołodziej

kl. 3 (1997)

kl. 3 (1997)

PSM I st. im. K.Pendereckiego w Dębicy

naucz. mgr Maria Grabowska

   M. Moszkowski  - „Taniec hiszpański”

   G. Bizet  - „Kołysanka”

 

4.

Zuzanna Homenda

Adrian Sowa

kl. 3 (1996)

kl. 3 (1996)

PSM I st. przy ZSM nr 2 w Rzeszowie

naucz. mgr Anna Dymek

   M. Moszkowski – „Taniec hiszpański”

   M. Schmitz  - Etiuda Jazzowa

   I. Berlin  - „Ragtime"

 

5.

Alicja Deszcz

Martyna Panek

kl. 3 (1998)

kl. 4 (1997)

PSM I st. im. K.Pendereckiego w Dębicy

naucz. mgr Maria Grabowska i mgr Larysa Keller

   E. Grieg – „Rigaudon”

    M. Glinka – „Walc – fantazja”

 

6.

Weronika Skop

Lybov Puzikowa

kl. 4 (1997)

kl. 3 (1997)

PSM I i II st. w Mielcu

naucz. mgr Katarzyna Racławska

   W. Bałajew  - „Rodzinna  melodia”

   W. Bałajew  - „Taniec  hiszpański”

 

7.

Katarzyna Borkowska

Martyna Dudek

kl. 4 (1997)

kl. 4    

PSM I st. przy ZSM nr 2 im. W.Kilara w Rzeszowie

naucz. mgr Maria Woźniak     

   J.Garścia -  „ Mała Suita 0p. 18”

 

8.

Paula Szumełda

Kornel Kruczyński

kl. 4 (1997)

kl. 4 (1997)

ZPSM w Przemyślu

naucz. mgr Jadwiga Pawłucka i mgr Paweł Walciszewski

   M. Musorgski – „ Hopak”

   Ch. Schmith -  „ Etiuda jazzowa

 

9.

Diana Łania

Łukasz  Kobiałka

kl. 4 (1996)

kl. Ic, 4l

        (1995)

PSM I st. w Lubaczowie

naucz. mgr Małgorzata Fiszer – Szczepańska

   A. Markiewicz oprac. K. Dziembowski  - " Prosimy was o uśmiech"

   Melodia żydowska oprac. L. Frith, J. Lanning - " Havah nagilah"

 

 

Godz. 11.30 – 12.30               Przerwa

 

 

Godz. 12.30                Grupa II klasy  5 i 6  Szkół Muzycznych  I stopnia

 

1.

Filip Bobulski

Joanna Nawojska

kl. 4 (1997)

kl. 5 (1996)

PSM I st. przy ZSM nr 2 im. W.Kilara w Rzeszowie

naucz. mgr  Joanna Dworakowska

  Fr. Schubert „Marsz dziecięcy”

   A. Chaczaturian  - „Taniec dziewcząt”

 

2.

Michał Jakubczak

Przemysław Zaręba

kl. 5 (1996)

kl. 5 (1996)                                   

OSM   przy ZSM nr 2 im. W.Kilara w Rzeszowie

naucz. mgr Joanna Dworakowska i mgr Maria Woźniak

                                                               W. Herle – „Ritmico Ostinato”,

                                                               W. Herle – „Ćwiczenie”

 

3.

Jakub Czach

Agata Kwiatkowska

kl. 5 (1996)

kl. 5 (1996)                                    

OSM   przy ZSM nr 2 im. W.Kilara w Rzeszowie

naucz.  mgr  Alicja Staszczyszyn         

   W. Gavrilin –  „Zegary” ,   „Tarantela”

   St. Moniuszko – A.Jagodziński –  „Prząśniczka”

 

4.

Natalia Dziok

Michał  Gurgacz

kl. 5 (1996)

kl. 5 (1996)

PSM I i II st. w Sanoku

naucz. mgr Dorota Skibicka

   C.Debussy – „ Petite suite” , „Ballet’

 

5.

Julia Ulman

Katarzyna Osiniak 

kl. 4 (1996)

kl. 6 (1995)

PSM I st w  Łańcucie   -  naucz. mgr Alicja Staszczyszyn

OSM  przy ZSM nr 2 im. W.Kilara w Rzeszowie

                                         naucz. mgr Alicja Staszczyszyn

   M. Moszkowski  - „Taniec hiszpański” g- moll op. 12

   V. Herle – „ Mały marsz” ,  „Ritmico ostinato” ,  „ Exercice”

 

6.

Gabriela Światowiec

Karolina Bizoń

kl. 5 (1996)

kl. 6 (1994)

PSM I st. im. K. Pendereckiego w Dębicy

naucz. mgr Ewa Trojan

   G. Faure – „Kołysanka”, F. Poulenc – „ Walc”    

 

7.

Agata Migdalska

Yessica Wiatr

kl. 5 (1996)

kl. 6 (1993)

PSM I st. w  Tarnobrzegu

naucz. mgr Renata Skóra

C.Debussy  - „Sześć napisów antycznych” cz. I -

                        - „Na wezwanie Pana Boga letniego wiatru”

   G. Bizet  - „Bąk”

 

8.

Karolina Szklarz         

Elżbieta Kubik

kl. 6 (1995)

kl. IVc. 4l.

        (1993)  

PSM I st. w  Tarnobrzegu

naucz. mgr Danuta Dudziak

   M. Cornick – „Rag modelujący”

   M. Schmitz – „ Etiuda jazzowa”  a – moll nr 34

 

9.

Barbara Rogala

Agnieszka  Balawender

kl. 3 (1995)

kl. 5 (1993)

PSM I st. im. M. Karłowicza w Przeworsku

naucz. Ewa Czarnecka

   J. Elington  „ Karawana”

   M. Hertel „Kartka z albumu”

 

10.

Pazowska Żaklina

Roczniak Joanna

kl. 6 (1994)

kl. 6 (1994)

PSM I st. w Lubaczowie

naucz.  Lucyna Rempoła

   E. Grieg Taniec norweski op. 35

   J. Papaj oprac. - K. Dziembowski "Jej duet"

 

 

Godz. 13.30-14.30            Przerwa

 

 

Godz. 15.00                Grupa III klasy  I, II i III   Szkół Muzycznych  II stopnia

 

1.

Katarzyna Jabłońska

Iwona Kuza

kl. III (1992)

kl. III (1991)

PSM I i II st. w Stalowej Woli

naucz. mgr Renata Zychewicz

   M. Ravel – „ Moja matka gęś” cz. I, III,IV,V

 

2.

Małgorzata Radochońska

Krzysztof Potocznik

kl. II (1993)

kl. I  (1994)

OSM I i II st im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

naucz. mgr Katarzyna Kaczorowska i mgr Irena Burska

  F. Herold – „ Zampa” ouverture

   J. Strauss ( syn) – „Polka”

 

3.

Justyna Gargaś

Kornelia Letniowska 

kl. III (1992)

kl. II (1991)

SM II st.    przy ZSM nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie  

naucz. mgr Joanna Strzelecka  

  A. Chaczaturian -  „ Walc”

  D. Milhaud - Samba Brazileira ze suity „Scaramouche”

 

4.

Agnieszka Woźniak

Aneta Machnik

kl. II (1992)

kl. III (1992)

PSM I i II st. w Mielcu

naucz. mgr Katarzyna Racławska

   W. Bałąjew – „Nokturn” ,  „Na karnawale”

 

 

 

 

Godz. 16.10                Grupa IV klasy  IV, V i VI    Szkół Muzycznych  II stopnia

 

1.

Anna Skibicka

Karolina Sokołowska

kl. V (1990)
kl. V (1990)

ZSM   w Krośnie

naucz. mgr Dorota Skibicka

   W. Lutosławski – „Wariacje na temat Paganiniego”

   P .Ziegler – „Milonquela”

 

 

 

Godz. 17.00            Ogłoszenie wyników – spotkanie z jurorami